IZGRADNJA 50 KILOMETARA VODOVODA U BANJALUCI: Projekt vrijedan preko 6 mil. EUR

Početkom sljedeće godine kreće realizacija velikog projekta iz područja vodoopskrbe pod nazivom Voda 2, u okviru kojeg će biti izgrađeno 50 kilometara nove mreže na širem gradskom području.

Gradonačelnik Banjaluke Igor Radojičić je najavio kako će novi projekt osigurati stabilnu opskrbu za 1.620 domaćinstava, te da vrijednost ove faze radova iznosi oko 12 mil. KM. – Konačni cilj je da više od 40.000 stanovnika u naredne tri godine dobije stabilnu opskrbu pitkom vode, što je najveći komunalni projekt u novijoj povijesti Banjaluke – rekao je Radojičić.

Cjelokupna vrijednost je preko 25 mil. KM, od čega se veći dio odnosi na kreditni aranžman s Europskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD), a čak 8 mil. KM bit će osigurano donacijom Europske unije.