ENERGETSKA TRANZICIJA: Prestižna nagrada REGEA-i za projekt rekonstrukcije javne rasvjete

Priznanje tvrtkama i projektima za izvanredna postignuća u području energetskih usluga od 2005. godine dodjeljuju Berliner Energieagentur i Europska komisija. Ove godine jedan od nagrađenih projekata je i NEWLIGHT kojeg je provela Regionalna energetska agencija Sjeverozapadne Hrvatske (REGEA), a koji je potaknuo ulaganja od preko 22 mil. EUR u 32 gradska i općinska sustava javne rasvjete u Zagrebačkoj i Krapinsko-zagorskoj županiji.

Julije Domac, REGEA

Ovogodišnja svečanost dodjele nagrada održana je u okviru Investicijskog foruma Sporazuma gradonačelnika, a prestižnu Europsku nagradu za energetske usluge (EESA) na svečanoj dodjeli nagrada u Bruxellesu 20. veljače 2019. primio je dr. sc. Julije Domac, ravnatelj REGEA-e i predsjednik FEDARENE. Potrebno je istaknuti da je NEWLIGHT prvi projekt iz Hrvatske koji je dobio potporu iz programa ELENA, zajedničke inicijative EIB-a i Europske komisije u okviru programa Obzor 2020. godine.