Bruxelles: Dobar odaziv na siječanjsku konferenciju o vodno-komunalnoj infrastrukturi!

Treća po redu komunalna konferencija održati će se 24. i 25. siječnja u Bruxellesu i pobuđuje dobar interes sektorskih tvrtki, institucija i JLS. Pitanja oko plana gospodarenja otpadom, izgradnje UPOV-a i zbrinjavanja otpadne vode, te usklađivanje zakonodavstva s EU direktivama su u središtu programskog okvira ove konferencije. S druge strane, teme proizvodnje energije iz otpada, recikliranje, organizacije gradskog prijevoza, upravljanje grobljima i rada tržnica biti će također obrađene na ovom dvodnevnom stručnom skupu u glavnom gradu EU. Dobar je i odaziv prošlogodišnjih sudionika, koji pozitivno reagiraju na novosti u organizaciji, odnosno na najavljene tri studijske posjete u Flandriju. Radi se o prilikama da se sudionici na licu mjesta upoznaju s najboljim primjerima dobre prakse u jednoj od najrazvijenijih europskih regija. Drugog dana ovog prestižnog eventa u Europskom parlamentu delegaciju će ugostiti zastupnica Ivana Maletić, koja će osigurati prisustvo eminentnih govornika iz nadležnih EU institucija, kako bi se prezentiralo stanje komunalnog sektora na EU razini. Tema financiranja i korištenja EU fondova je stalni izazov za stare i nove članice EU, a posebno za zemlje kandidate, stoga će se i ovaj put njoj posvetiti dio programa. Radni je naslov konferencije ˝Investicije, kružna ekonomija i utjecaj klimatske regulative iz paketa COP22˝. Organizator je časopis Komunal, koji poziva sve zainteresirane dionike da se uključe i predstave svoje najbolje prakse, tehnologije i inovativne pristupe. Na skupu je osiguran simultani prijevod.

Više na: T: +385 1 6329 111 | E: info@komunal.hr | W: www.communal-municipal.com