BiH: Za treću fazu projekta odvodnje u Bijeljini još 6,5 mil. EUR. Velika donacija Nizozemske

Investicijom vrijednom 6,5 mil. EUR u narednih 18 mjeseci 13.000 stanovnika Bijeljine bit će priključeno na kanalizacijsku mrežu, a za ovu, posljednju fazu kapitalnog projekta čak 84 posto sredstava osigurano je donacijom vlade Nizozemske.

Početak radova očekuje se do kraja srpnja, čijim bi završetkom pročistač otpadnih voda napokon počeo s radom u punom kapacitetu. Pročistač je baziran na biološkom tretiranju otpadnih voda, a projektiran je za kapacitet 40.000 stanovnika s mogućnošću etapnog povećanja do 4 puta. U izgradnju ovog postrojenja, uloženo je 7 mil. EUR, rekao je Vlado Simeunović, direktor Tima za implementaciju projekta izgradnje kanalizacije (PIU). Ukupno je u prethodnih 10 godina u izgradnju kanalizacije i prateće poslove uloženo oko 35 mil. EUR, izgrađeno preko 27.000 metara fekalne kanalizacije i priključeno je više od 9.000 korisnika.