UKLJUČITE SE U TJEDAN MOBILNOSTI!: Promocija održivog prijevoza

Svake godine od 16. do 22. rujna obilježava se Europski tjedan mobilnosti. Riječ je o inicijativi koja potiče gradove na uvođenje i promicanje održivih prijevoznih sredstava i pozivanje ljudi da iskušaju zelenije alternative vožnji automobilu. Slogan ovogodišnje manifestacije je „Mobilnost s nultim emisijama za sve“, a odražava ambiciozan cilj ugljično-neutralnog kontinenta do 2050. godine. Manifestacija je sastavljena od tri glavne komponente; tjedna aktivnosti, trajnih mjera za uvođenje održive mobilnosti te “Dana bez automobila” koji se održava 22. rujna i predstavlja centralni događaj Europskog tjedna mobilnosti.

U Hrvatskoj je Ministarstvo zaštite okoliša i energetike tijelo zaduženo za nacionalnu koordinaciju manifestacije te poziva sve zainteresirane za promociju prijevoza s nultim emisijama da se uključe u obilježavanje. – Europski tjedan mobilnosti pruža idealnu priliku za prezentaciju održive mobilnosti lokalnim stanovnicima i objašnjenje izazova s ​​kojima se gradovi suočavaju. Sudjelovanje u kampanji gradovima pruža priliku približiti građanima prednosti izbora ekološki prihvatljivijeg prijevoza kojim bi se ostvario napredak u smjeru što kvalitetnije mobilnosti u Europi – poručili su iz Ministarstva.

Više informacija dostupno je na: www.mzoe.gov.hr