Srbija treba 20 mlrd. EUR za otpadne vode! Na jugoistoku se ulaže u pročišćavanje voda po EU standardima

Srbija se sve više prilagođava EU okolišnim zahtjevima. Nakon Regionalne sanitarne deponije izgrađene po najnovijim standardima struke, slijedi nova velika kapitalna investicija u Pirotu, jedinom gradu na jugoistoku Srbije. Ovdje bi za dvije godine trebalo biti izgrađeno moderno postrojenje za obradu otpadnih voda, uz rekonstrukciju gradske kanalizacijske mreže, rekao je gradonačelnik Pirota Vladan Vasić na 47. međunarodnom skupu posvećenom tretmanu otpadnih voda i upravljanju otpadom.

Po završetku radova vrijednih 10 mil. EUR, koje planiramo financirati uz pomoć pristupnih fondova EU, u Nišavu će se konačno ispuštati pročišćene vode, zaključio je Vasić. Na skupu je, također, istaknuto da je jedan od uvjeta za ulazak Srbije u EU i rješavanje problema zbrinjavanja otpadnih voda, za što je Srbiji potrebno najmanje 20 mlrd. EUR, procjenjuju sektorski stručnjaci.