Slabo stanje mariborske odvodnje. Traži se povećanje cijena koje miruju zadnjih 12 godina!

Prošlog ljeta je u više navrata došlo do zastoja u odvodnji na mariborskim ulicama, koje su završavale i poplavama. U takvim slučajevima sve raspoložive snage komunalnog društva Nigrad crpe fekalne vode. Postojeći sustav odvodnje je neodgovarajući i nema riješeno financiranje, koje sada pokriva oko 16 posto potreba i ne osigurava odgovarajući komunalni standard građana Maribora. Kako prenose štajerski mediji stanovništvo pojedinih dijelova grada je uznemireno, zbog činjenice da su ugrožene ulice ponekad ispunjene s nekoliko centimetra kanalizacijskog sadržaja. Predstavnik tvrtke Nigrad Dejan Pukšič pojasnio je da je gradska kanalizacija na mjestima starija od 100 godina i njezino stanje traži hitne investicije, odnosno namicanje ozbiljnih sredstava što je moguće samo iz veće cijene usluga, čemu se ozbiljno protive predstavnici građana. Sustav treba rasteretiti te izgraditi dodatne dionice, koje se moraju redovito održavati, a sadašnji sustav odvaja tek jednu četvrtinu pijeska, što dovodi do česte pojave ozbiljnih problema kod bujica i nevremena, zaključuje Pukšič.