PRIDRUŽITE SE EUROPSKOM TJEDNU ZA SMANJENJE OTPADA: Samo prošle godine održano je preko 10.500 akcija

Europski tjedan za smanjenje otpada (EWWR) ove će se godine održati od 20. do 28. studenog, a osnovni cilj je podići svijest o održivom upravljanju resursima i otpadom. Kroz stotine aktivnosti naglašavat će se važnost „3R“ – smanjenja (Reduce), ponovne uporabe (Reuse) i recikliranja otpada, a na sudjelovanje se potiče širok krug sudionika – od gradova i općina, privatnih tvrtki, udruga i organizacija do svakog pojedinca.

Inicijativa se održava već 12 godina, a samo prošle godine organizirano je više od 10.600 akcija u 33 europske države. „Neprestana proizvodnja otpada jedna je od najvećih prijetnji s kojima se naše društvo i naš planet suočavaju. Borba protiv toga zajednička je odgovornost svih ljudi“, istaknuli su organizatori povodom nadolazećeg događanja, te istaknuli kako registracija za ovogodišnji EWWR započinje u rujnu.