Preko 60 komunalaca putuje u regionalnoj delegaciji u Bruxelles! Sljedeći tjedan se odvijaju dvije konferencije i studijske posjete!

Na 3. konferenciji o komunalnom gospodarstvu 24. i 25.1. u Bruxellesu očekuje nas dinamičan program za više od 60 komunalca, JLS, odvjetničkih društava, konzultanata, dobavljača tehnologije i okolišnih stručnjaka iz Hrvatske i regije te preko 50 sudionika iz briselske administracije, nadležnih tijela i europskih asocijacija. Na konferenciji će govoriti renomirani stručnjaci za okolišna pitanja i EU financiranje te eurozastupnici, a predstavit će se i primjeri dobre prakse upravljanja komunalnim uslugama iz Bruxellesa. Konferencija započinje u utorak studijskim posjetama te se nastavlja u srijedu u Europskom parlamentu, uz potporu eurozastupnice Ivane Maletić, gdje će članovi Europske komisije predstaviti novosti u okolišnoj politici EU u području gospodarenja otpadom i upravljanja vodama i odvodnjom. Komunalni sustav u glavnom gradu EU pokazuje zavidnu razinu ekološke osviještenosti i funkcioniranja po principu kružne ekonomije. Organizatori su, stoga, osigurali i važne studijske posjete, kako bi se sudionici na licu mjesta upoznali s najboljim europskim praksama. Posjetit će se postrojenje za spaljivanje otpada i proizvodnju električne energije Bruxelles-Energie, postrojenje za obradu otpadnih voda Bruxelles-North te groblja Evere i Laeken. Zadnje prijave!