ODVODNJA I INFRASTRUKTURA: Do kraja godine pročišćivač u Mrkoplju

Realizacija pročišćivača je vrhunac brojnih ulaganja u vodoopskrbu na području općine Mrkopalj koja se nalazi u planinskom području Gorskog kotara. Radi se o investiciji od ukupno 5,3 mil. EUR a glavni izvođač radova je ljubljanski Hidroinžinjering s podizvođačima iz Stubice i Zagreba. Priključivanje na kanalizacijski sustav značit će određene troškove za svako kućanstvo, ali će zauzvrat standard tog dijela komunalne infrastrukture biti na vrlo visokoj razini, rekao je Boro Tomić, direktor delničkog Komunalca koji je nadležan za vodoopskrbu i odvodnju bivše delničke općine na kojoj sada postoji više JLS. Prva faza uključuje dovršene radove na izgradnji pročišćivača u Sungeru, koji će služiti za pročišćavanje otpadnih voda s područja općine Mrkopalj. Vrijednost ovih radova je 680.000 EUR, od kojih je 90 posto osigurao Komunalac, a deset posto će se namaknuti iz proračunskih sredstava.