NOVI CGO: Potpisan ugovor za izgradnju u Biljanama Donjim

U Zadru je u petak 5. travnja 2019. potpisan Ugovor za projektiranje i izvođenje radova na izgradnji Centra za gospodarenje otpadom Biljane Donje. CGO Biljane Donje obuhvaća područje Zadarske i dijela Ličko- senjske županije na kojem živi oko 195.000 stanovnika. Ugovor vrijednosti preko 368 mil. KN najvrjedniji je od ukupno 7 podugovora u sklopu projekta CGO Biljane Donje.Očekuje se da će radovi na projektiranju i izgradnji CGO Biljane Donje biti gotovi sredinom 2022 godine.

Kroz sljedećih 39 mjeseci projektirat će se i izgraditi postrojenje za mehaničko biološku obradu, kompostana, skladišta, reciklažno dvorište, kao i prilazne ceste i potrebne zgrade. „Danas krećemo u izgradnju trećeg centra za gospodarenje otpadom u Republici Hrvatskoj. Nakon duže pauze napravili smo značajan korak u cilju uspostave cjelovitog, učinkovitog sustava gospodarenje otpadom“ rekao je ministar zaštite okoliša i energetike dr. sc. Tomislav Ćorić dodavši kako će tijekom ove godine biti potpisani novi ugovori. „Ovo je strateški projekt za nas“ rekao je župan Zadarske županije Božidar Longin istaknuvši kako projekt CGO Biljane Donje podrazumijeva i izgradnju tri pretovarne stanice – Biograd, Gračac, Pag te Rakitovac/Gospić.