Njivice kao veliko infrastrukturno gradilište: 50 novih vezova u luci! Unaprijeđuje se i komunalni sustav

Njivice na otoku Krku posljednjih su dana pretvorene u veliko gradilište. U tijeku je nova faza investicija u lučku infrastrukturu Opčine Omišalj i otoka Krka, koja će, osim povećanja luke na 50-tak novih komunalnih i još toliko komercijalnih vezova, donijeti i veliki ambijentalni iskorak. Vrijednost investicije iznosi 18,5 mil. KN od kojih je Općina Omišalj osigurala 7,5 mil. KN, ŽLU Krk sedam, dok su projekt potpomogli i Županija sa 2,5 mil. KN te Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture s 1,5 mil. KN. Ravnatelj Županijske lučke uprave Krk Anđelko Petrinić i omišaljska općinska načelnica Mirela Ahmetović naglasili su da ovaj zahvat Njivicama neće donijeti samo prostraniju, sigurniju i funkcionalniju luku već će i onaj najljepši i najslikovitiji dio mjesta učiniti još atraktivnijim i privlačnijim. Osim rekonstrukcije obalnog zida, postojećih gatova i svih ostalih elemenata lučke infrastrukture radovi koji bi trebali biti zgotovljeni do sredine travnja iduće godine obuhvaćaju i projekt komunalnog opremanja i preuređenja ovog poteza i to kroz njegovo popločenje kamenom. Pomorsko dobro unaprjeđujemo iz mjeseca u mjesec, a ovo je samo jedno u nizu takvih ulaganja, rekao je župan Komadina prilikom posjete gradilištu napomenuvši da ga, kad su Njivice u pitanju, posebno raduje spoznaja da zahvati koji se ovih dana izvode nisu samo lučka odnosno nautička infrastruktura već i komunalna, te još više i ona turistička.