METRO U BEČU: U1 postala najduža bečka linija podzemne željeznice

Početkom rujna, nakon pet godina gradnje otvoren je produžetak bečke linije U1, dogradnjom dodatnih 4,5 km pruge i otvaranjem četiri nove postaje. Sada je linija U1 od Reumannplatza do postaje Oberlaa postala najduža linija bečke podzemne željeznice s ukupnom duljinom od 19 km. U produžetak ”crvene linije”, kako se U1 kuloarski naziva u Beču, uloženo je 600 mil. EUR, a izgradnja je generirala mnoga radna mjesta.

Prema voznom redu najduže linije bit će prilagođene i mnogobrojne autobusne i željezničke linije iz okolice, što će građanima omogućiti veći komfor i nesmetano korištenje javnog prijevoza. Javni prijevoz u Beču ubraja se među najbolje u svijetu. Stalnim investicijama ulažemo u infrastrukturu sutrašnjice, a produžetkom linije U1 podignuta je i vrijednost nekretnina u južnom dijelu grada, rekao je na otvorenju bečki gradonačelnik Michael Häupl.