Hrvatske vode u ambicioznim planovima za 2017.! Pokreće se 15 projekata vrijednih 6 mlrd. KN

Čak 2 mlrd. KN planira se realizirati već sljedeće godine, od ukupno 6 mlrd. KN koliko vrijedi 15 velikih infrastrukturnih projekata Hrvatskih voda. Radi se o pripremama za projekt Rijeka, procijenjen na 1 mlrd. KN, te za Split, Veliku Goricu, Dubrovnik, Opatiju, Rovinj, Varaždin, Vinkovce (regionalni projekt Istočne Slavonije), Đakovo, Šibenik, Vodice, Metković, Omiš i Dugi Rat. Prvi će biti raspisani natječaji za pet ili šest pročistača, već u prosincu i siječnju, jer ti natječaji duže traju. Za odobrenje ovih projekata  ključno je usklađivanje zakona o javnoj nabavi. Također, počele su i pripreme 6 velikih projekata za obranu od poplava, procijenjenih na 2 mlrd. EUR, koji će se sufinancirati iz EU fondova. Iz portfelja EU sufinanciranih projekata iz vodnog sektora do sada je odobreno 165 projekata, ukupne vrijednosti 4,64 mlrd. KN, od kojih je 5 završeno (Karlovac, Slavonski Brod, Sisak, Knin i Drniš), dok su njih 13 veliki kompleksni infrastrukturni projekti. U tijeku je gradnja kolektorske mreže u Čakovcu (rekonstrukcija uređaja bit će završena do kraja godine), Poreču (ugovorna su četiri nova uređaja) te Virovitici, Petrinji, Novoj Gradišci, Osijeku (dva uređaja), Poreču, Vukovaru i Županji.