Herceg Novi: kreću radovi na priključenju na regionalni vodovod

Šest godina od izgradnje Regionalnog Vodovoda Crnogorsko primorje i tri od pokretanja procedure iz Općine Herceg  Novi  za povezivanje na sustav,  konačno su riješene prepreke za početak radova. Rašad Alijev, direktor tvrtke Azmont Investments, koja je investirala u turistički kompleks Porto Novi u Kumboru te izvršni direktor JP Regionalni vodovod Crnogorsko primorje Goran Jevrić, zaključili su ugovor o avansnoj uplati 2,1 mil. EUR za izgradnju regionalnog sustava vodoopskrbe. Ovim ugovorom otklonjena je i posljednja prepreka za spajanje općine Herceg Novi na regionalni vodovodni sustav, jer je njime zaokružena financijska konstrukcija za realizaciju projekta i stvorene pretpostavke za raspisivanje postupka javne nabave za odabir izvođača radova, naglasio je direktor Jevrić. Radovi obuhvaćaju izgradnju nedostajućeg cjevovoda u dužini od 3,2 km na području općine Tivat, čime će se u cijelosti izgraditi prva faza regionalnog vodovodnog sustava.