GRAD ZAGREB JE PARTNER: Već 100 godina kontinuirane brige za otpad!

O čistoći glavnog grada Zagreba, a samim time i boljoj kvaliteti života svih njegovih građana, neprekidno već 95. godinu za redom brinu se gradska uprava i komunalna tvrtka Čistoća. ‘Beli Zagreb grad’ je čist od 1923. godine čime su postavljeni temelji učinkovitog i odgovornog sakupljanja otpada te čišćenja grada. Grad Zagreb je partner konferencije, a gradonačelnik Milan Bandić i nadležna pročelnica Mirka Jozić predstavit će osnove zagrebačkog modela gospodarenja otpadom, koji uspješno zbrinjava najveće količine otpada koji nastaje u najširoj urbanoj sredini RH.

Zagreb sada uvodi niz novina i inovacija u poslove s otpadom dok je naglasak na recikliranju. „Odluka o odvojenom razvrstavanju otpada i recikliranju stvar je osobnog odabira i odgoja, kulture te razine svjesnosti da svojim postupcima danas određujemo životne uvjete sutrašnjice. Reciklaža znatno smanjuje količinu otpada koji se odlaže i jedan je od najizravnijih načina kojim se pridonosi zaštiti okoliša, smanjenju onečišćenja i održivom razvoju. Stoga je važno da taj proces započne već u domovima građana“, poručile su svojim građanima kroz više zapaženih ovogodišnjih kampanja nadležne službe Grada Zagreba.