EU FINANCIRANJE: 3,3 mil. KN za reciklažno dvorišta u Solinu. Ukupno 67 zahtjeva!

U utorak je u Solinu potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za izgradnju i opremanje reciklažnog dvorišta Grada Solina ukupne vrijednosti 4,08 mil. KN. Projekt se sufinancira s 85% prihvatljivih troškova, odnosno 3,3 mil. KN bespovratnih EU sredstava, kroz Operativni program Konkurentnost i kohezija.

Reciklažno dvorište bit će površine 1.500 m2 te će zaprimati čak 15 grupa otpada. Procedura administrativne, financijske i tehničke kontrole bila je vrlo brza obzirom da je Ministarstvo zaprimilo zahtjev Grada Solina 2. listopada, a već je 17. studenog donesena odluka o financiranju.

„U sklopu projekta provesti ćemo aktivnosti informiranja i educiranja javnosti“, rekao je gradonačelnik Solina Dalibor Ninčević.

Inače, za izgradnju reciklažnih dvorišta kroz Operativni program Konkurentnost i kohezija namijenjeno je  214,5 mil. KN. U posljednjih šest mjeseci Ministarstvo je na javni poziv zaprimilo 67 zahtjeva, a u ovom trenutku su 43 zahtjeva pozitivno ocijenjena za sufinanciranje.