ELEKTRIČNA VOZILA NA USLUZI POSJETITELJIMA ZAGREBAČKIH GROBALJA: Bolja usluga i briga za okoliš

Na zagrebačkim grobljima Mirogoj, Miroševac i Markovo polje odnedavno prometuje 8 električnih vozila namijenjenih za prijevoz posjetitelja i teško pokretnih osoba po grobljima. Novi automobili za prijevoz posjetitelja s kabinama i grijanjem omogućit će prijevoz posjetitelja po grobljima tijekom cijele godine jer postojećima to nije bilo moguće, pa je dosadašnja praksa bio prijevoz od travnja do početka studenog.

Ukupna vrijednost vozila je 1,4 mil. KN, a 160.000 KN osigurano je iz poticaja Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Prijevoz ovim vozilima je besplatan, a može se koristiti između 10.00 i 18.00 sati. Gradska groblja na ovaj način žele osigurati visoku razinu usluga građanima Grada Zagreba i svim posjetiteljima, uz visoke standarde očuvanja i brige za okoliš.