DESALINIZACIJA NA SOLARNI POGON: Novo postrojenje u Keniji osigurava 76.000 l vode dnevno

Proces desalinizacije vode iz oceana dosad je bio energetski zahtjevan i skup, ali zahvaljujući Teslinim solarnim pločama i baterijama, u Keniji je instalirano prvo postrojenje za desalinizaciju na solarni pogon. Ovo postrojenje je instalirala neprofitna organizacija GivePower, a osigurava 76.000 litara pitke vode dnevno što je dovoljno za 35.000 ljudi.

Riječ je o vrlo važnom projektu, s obzirom na to da se očekuje kako polovica svjetskog stanovništva do 2025. godine neće imati siguran pristup pitkoj vodi, dok taj problem prema UNICEF-u i WHO-u danas ugrožava već trećinu svjetske populacije.

Ovo postrojenje u Keniji je samo početak izgradnje takvih postrojenja, a idući na redu su Kolumbija i Haiti, najavili su iz organizacije GivePower.