BiH od EBRD dobila 4,5 mil. EUR za obnovu i izgradnju vodovodne mreže na području općine Visoko

Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) odobrila je državni kredit BiH u iznosu od 4.5 mil. EUR, a sredstva su namijenjena za rješavanje problema vodoopskrbe 11.500 stanovnika na području općine Visoko. Sredstva će se koristiti za proširivanje vodovodne mreže, građevinske radove, kao i obnovu preostalog dijela postojećeg distributivnog sistema. Planiranom modernizacijom biti će poboljšana kvaliteta vode, a gubici svedeni na minimum, stoji u priopćenju EBRD. Očekuje se da će projekt biti završen do kraja 2019. godine, uz rok otplate od 15 godina. Potpisivanju ugovora prethodio je informativni sastanak delegacije EBRD-a, na čelu s predsjednikom Summom Chakrabartijem, koji su se u Sarajevu sastali s predsjedavajućim Vijeća ministara Denisom Zvizdićem i njegovim zamjenicima. Obje strane su iskazale zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom, o čemu govori pokazatelj da je EBRD više od 20 godina prisutan u BiH te je investirao više od dvije mlrd. EUR kroz 140 projekata. Nastavit ćemo raditi na novim infrastrukturalnim projektima, a posebno u oblasti izgradnje transportne mreže i energetskom sektoru, u koje će u narednom periodu putem EBRD-a biti investirano dodatnih 300 mil. EUR, složili su se Chakrabarti i Zvizdić.