KONVOJ POMOĆI: Slovenci donirali 300 kubika drvne građe za obnovu Petrinje

Udruga slovenskih drvoprerađivača Sloles, zajedno sa Slovenskim državnim gozdovima i podružnicom Snežnik, donirala je veliku količinu piljene drvne građe za obnovu potresom pogođene Petrinje.

Devet kamiona s 300 kubika drva krenulo je u srijedu iz slovenskog Novog Mesta prema Banovini.

Na stovarištu kod Novog Mesta prisustvovali su hrvatski veleposlanik u Sloveniji Boris Grigić, slovenski ministar poljoprivrede i  šumarstva Jože Podgoršek i predstavnici Slolesa. Veleposlanik Grigić istaknuo je tom prigodom važnost pomoći Slovenije koja je među prvim državama reagirala nakon potresa na Banovini.

Donirana drvna građa vrijedna je oko 90.000 eura, a njome se može obnoviti 40 krovišta obiteljskih kuća. Građa je predana Gradu Petrinji i petrinjskom Komunalcu.

Primopredaja je održana uz podršku časopisa Komunal i Hrvatskog drvnog klastera.