ZAGREBAČKI PROČISTAČ OTPADNIH VODA PONOVNO AKTUALAN

Ponovno se aktualizirao predmet zagrebačkog pročistača otpadnih voda odnosno ugovora koji je navodno potpisao zagrebački gradonačelnik Milan Bandić sa Zagrebačkim otpadnim vodama. Naime, čini se da bi prema tom ugovoru toj tvrtki trebalo biti isplaćeno 728 mil. EUR više nego što je ona uložila u projekt. Centralni uređaj za pročišćavanje otpadnih voda Grada Zagreba (CUPOV Z) konkurira za najskuplju zagrebačku afera ikad u koju je umiješano nekoliko gradskih čelnika na najvišoj razini. Najveći je apsurd što usprkos tako visokoj cijeni projekta, određene zagrebačke gradske četvrti, primjerice Sesvete, nisu predviđene za priključenje na pročistač, a osim građana koji plaćaju uslugu koju ne koriste, ukoliko V odoopskrba i odvodnja Zagreb kroz naknadu za pročišćavanje voda od građana ne prikupe dovoljno novca, Grad se obvezao pokrivati tu razliku zbog čega se procjenjuje da je od 2004. iz proračuna otišlo otprilike pola milijarde kuna. Procjenjuje se da su građani pretplatili oko 3, 6 milijardi kuna a u ugovoru postoji i mogućnost sklapanja aneksa, što je ZOV koristio 117 puta tražeći prije svega više novca.