Vrbovsko: nova mobilna reciklažna dvorišta! Uskoro će se otpad odvoziti na Marišćinu

Na području grada Vrbovsko ove i iduće godine velik dio poslova bit će vezan uz problematiku otpada. U tijeku je izrada projektne dokumentacije za sanaciju odlagališta Cetin, a ukoliko kandidiranje za EU fondove bude uspješno, sanacija bi trebala otpočeti tijekom 2018. godine.

Već krajem ove, ili u proljeće naredne godine, otpad s područja Grada Vrbovsko trebao bi se početi zbrinjavati na velikom županijskom odlagalištu u Marišćini, tvrdi gradonačelnik Vrbovskog Dražen Mufić, a do tada će u većim naseljima u Vrbovskom biti postavljeno 10 mobilnih reciklažnih dvorišta. Jedno takvo mobilno reciklažno dvorište košta oko 120.000 KN, a za nabavu prva dva sa sredstvima od 100.000 KN pomoglo je Ministarstvo graditeljstva. Uz to će se, kod stambenih objekata s većim brojem stanovnika, postavljati i kompostane koje će razgrađivati organski otpad pa će manje ostajati za prijevoz, odvoz i obradu čime će se štedjeti i troškovi će biti manji.