VLADA RJEŠAVA POSLJEDICE POTRESA: Predsjednik Plenković obišao stradala područja

U potresu 22.03. su, osim starog dijela Zagreba, najviše stradala naselja u podsljemenskoj zoni (Podsljeme, Markuševec, Čučerje, Vugrovec i Kašina) i dio naselja Krapinsko – zagorske županije. Obilazeći područja pogođena potresom, predsjednik Vlade izrazio je suosjećanje s onima koji su u potresu izgubili domove, najavivši da će pokrenuti nacionalne i europske mehanizme za obnovu područja pogođenih potresom.

Izražavam suosjećanje s onima koji su izgubili ono što su mnogi ovdje generacijama stvarali, poručio je premijer Plenković. Vlada užurbano radi na pripremi zakona koji će regulirati obnovu stradalih objekata, a zajedno s Gradom Zagrebom i nadležnim institucijama održan je niz sastanaka s ciljem otklanjanja posljedica ove elementarne nepogode koja je izazvala štetu koja se već sada procjenjuje na nekoliko stotina milijuna EUR.

Istovremeno se na terenu odvija niz hitnih aktivnosti na sanacijama stradalih zgrada.