VISOKI UZVANICI I RAZVOJNE TEME: Zagrebačku konferenciju o resursima i koncesijama otvara ministar Butković, a sudjeluju i europarlamentarci

Konferenciju Lokalni resursi i koncesije će otvoriti ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković, a partneri zagrebačke konferencije su Udruga gradova u RH, Hrvatska zajednica općina, Hrvatska zajednica županija i Grad Zagreb.

Svoje sudjelovanje su potvrdili i zastupnici u Europskom parlamentu Sunčana Glavak, Tomislav Sokol i Valter Flego, a očekuje se i dolazak predstavnika Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja, Hrvatskog sabora, kao i brojnih JLS. Konferencija će biti podijeljena u tri tematska bloka (Lokalno korištenje resursa i uloga JLS; Izdavanje koncesija; Domaće i EU zakonodavstvo), a moderator će biti Mislav Togonal.