U Varaždinu ponovno pokreću javni gradski prijevoz. Cijena karte samo 0,40 EUR!

Nakon brojnih prijepora, grad Varaždin ponovno dobiva javni gradski prijevoz i to vjerojatno najjeftiniji u Hrvatskoj. Od prvog listopada Varaždinom i prigradskim naseljima prometovat će šest autobusa (‘buseka’) kapaciteta 16 do 23 sjedala. Novi koncesionar odabran je na pet godina,a koristit će postojeću infrastrukturu. Gradi se i novo stajalište na gradskom zemljištu na Autobusnom kolodvoru. Goran Habuš, gradonačelnik Varaždina ističe da je nestrpljenje i iščekivanje građana veliko te vjeruje da će, obzirom na cijenu i potrebu za javnim gradskim prijevozom, projekt realizirati u punom smislu. Mislim da smo po prvi puta u povijesti pred mogućnošću da dobijemo kvalitetan gradski prijevoz koji će zaživjeti na korist svih građana, zaključio je Habuš. Koncesijom je obuhvaćeno pet linija, a autobusi će radnim danom prometovati deset puta, subotom četiri, a nedjeljom i blagdanom dva puta. Karte će se kupovati u samom autobusu, a moguće je i kupiti mjesečni pokaz. Također, planirano je i skoro uvođenje praktičnih kartomata.