U Krapini otvoreno reciklažno dvorište za odvojeno sakupljanje otpada

Ekološka oprema domće proizvodnje iz kompanije Tehnix isporučena je za nedavno otvoreno reciklažno dvorište Grada Krapine te okolnih općina Đurmanec, Radoboj, Petrovsko i Jesenje. Investiciju vrijednu 2, 4 mil. KN sufinancirali su Fond za zaštitu okolišu i energetsku učinkovitost  u visini 1,7 mil. KN (72 posto sredstava), kao i Grad Krapina i četiri spomenute općine. Reciklažno dvorište izgrađeno je u neposrednoj blizini lokacije predviđene za izgradnju sortirnice, odnosno centra za reciklažu, čija se izgradnja očekuje uskoro. Otpad se može dostaviti besplatno, a osim korisnog otpada kao što su papir, plastika, metal, drvo,  moći će se odložiti i stari lijekovi, boje i lakovi, građevinski otpad iz kućanstva i puno vrsta drugog otpada. Reciklažno dvorište u Krapini još je jedan uspješan projekt kompanije Tehnix koji je značajno doprinijeo rješavanju problematike održivog gospodarenja otpadom u Krapini.