TROGIR DOBIO NOVI JAVNI ZDENAC: Inicijativa Građanske akcije Trogir urodila plodom

Nakon što je Građanska akcija Trogir (GAT) 2017. godine pokrenula inicijativu “Javne fontane za pitku vodu za Trogir” koja je iste godine podržana od strane Gradske uprave, Trogir je ovog tjedna dobio prvu javnu slavinu koju je od sada moguće pronaći na novom trgu kod ribarnice.

Rad Inicijative svojevremeno je dodatno potaknula Europska komisija sa svojom prošlogodišnjom preporukom za veću dostupnost besplatne pitke vode u javnim prostorima urbanih sredina nakon čega je trogirska uprava uspješno imenovala stručnu radnu skupinu koja je pripremila smjernice za povratak punktova s besplatnom pitkom vodom u Trogiru kao komunalnog, javnozdravstvenog i civilizacijskog standarda.

Javne slavine su dio  tradicije svih mediteranskih gradova pa tako i Trogira, stoga članovi GAT-a i građani ne skrivaju zadovoljstvo uspješnom realizacijom inicijative. U GAT-u nastavljaju s aktivnostima postavljanja javnih slavina pa se tako najavljuje da će jedna biti postavljena i u sklopu preuređenja lučice.