Tehnix isporučuje tehnologiju za Prelog, kao i za komunalna društva u Zadru i Gračacu

Većina Tehnixovih poslova dobiva se putem javne nabave, što posebno ističu u ovoj domaćoj tvrtki globalnih usmjerenja. Ugovor za izgradnju pogona za sortiranje te baliranje komunalnog otpada potpisan je s Gradom Prelogom, a financiranje je osigurano sredstvima Grada te uz pomoć Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Radi se o vrijednosti posla od 3,7 mil. KN,  odnosno o kompletnom pogonu za reciklažu otpada. Komunalno poduzeće Čistoća d.o.o. Zadar naručitelj je i primatelj vozila EKOMUNAL, a da se dobar glas daleko i brzo čuje, potvrđuju u Gračacu, gdje je isto vozilo isporučeno i za tamošnju Čistoću. To je vozilo koje je u potpunosti proizvedeno u tvornici Tehnix. Sada imamo ugovoreno nekoliko vozila za hrvatsko tržište, pregovaramo o prodaji licence za nadogradnju koja svojom kvalitetom i tehničkim rješenjem osvaja domaća i strana tržišta. To je vlastiti tehnološki razvoj, novi hrvatski proizvod visoke kvalitete. Potrebno je povećati kapacitet proizvodnje, zaposlit ćemo nove ljude i stručnjake. Nažalost, domaća javna poduzeća još nerado kupuju domaću, provjereno bolju tehnologiju, ali te navike se polako mijenjaju što se može uočiti na gore navedenim primjerima prodaje komunalnih vozila EKOMUNAL, ističu u Tehnixu.