Kutina smanjuje cijene komunalnih usluga! Cijene pale od 5 do 20 posto

Iako će mnogi gradovi vjerojatno dizati i cijene komunalnih usluga uslijed porezne reforme zbog kojih će ostati bez milijuna u gradskim proračunima, grad Kutina ima planove za daljnju racionalizaciju troškova. Ovime smo još jednom pokazali da racionalizacija troškova za nas nije samo floskula, nego da se uistinu trudimo smanjiti namete za građane i pravne osobe, gdje god za to ima prostora, istaknuo je Andrija Rudić, gradonačelnik Kutine. Činit ćemo to i dalje i na taj način ćemo stvoriti pozitivnu poduzetničku klimu i napraviti ugodnije i poželjnije mjesto za život. Racionalizacija svih troškova gradske uprave ali i racionalizacija troškova za građane – tako je glasilo predizborno obećanje kutinskih gradskih čelnika koji su očito odlučni u njegovom provođenju. U posljednja dva proračuna ukupno se uštedilo oko 2,5 mil. KN, a pripremaju se i daljnje uštede. Dosad su se već smanjile cijene za prijem, prijevoz i odlaganje komunalnog i ostalog neopasnog otpada i to za pet do 20 posto, ovisno o vrsti. Projekcije kažu da će uštede za građane biti od nekoliko kuna pa sve do 150 kuna mjesečno za poslovne subjekte. U ovom teškom recesijskom razdoblju svjesni smo da svaka kuna građanima jako puno znači, a smanjenje prihoda gradskih tvrtki neće umanjiti kvalitetu usluga, zaključio je gradonačelnik Rudić.