Srbija: Novi Sad umjesto divljih odlagališta otpada dobiva zelenu oazu!

Neuređena divlja deponija, koja se sada nalazi između gradskih četvrti Novo naselje i Nove Detelinare u Novom Sadu uskoro će postati zelena površina od 3,5 hektara u kojoj će stanovnici, prema zamisli arhitekta, uživati u parku s dvije zone za dječje igralište, teretani na otvorenom, fontani, terenu za boćanje te površini za održavanje radionica, koncerata i sličnih sadržaja. „Idejnim rješenjem predviđeno je čak deset ulaza, od kojih su dva glavna, čime će se omogućiti veći protok ljudi“, najavili su predstavnici JKP „Zelenilo“ iz Novog Sada. Uređenje novog parka financira Gradska uprava za zaštitu životne sredine, a pripremni radovi počinju već na proljeće, kada je planirano uklanjanje postojećih divljih deponija te nasipanje površine namijenjene parku plodnim humusom.