REZERVIRAJTE TERMIN ZA POSJETE BRUXELLESU I PARIZU: 6. konferencija o komunalnoj infrastrukturi 26.-29.01.2020.

Već tradicionalna 6. konferencija o komunalnoj infrastrukturi u Bruxellesu održava se krajem siječnja, točnije 28. i 29.01., a ove je godine upotpunjena sa sudjelovanjem u studijskoj posjeti Parizu 26, 27. i 28. siječnja.

Časopis Komunal i ove godine organizira konferenciju o komunalnoj infrastrukturi koja će se održati u glavnom gradu EU – Bruxellesu (28.-29.01.). Glavna tema ovogodišnje konferencije će biti Green Deal, a sudionici će se upoznati s najboljim europskim primjerima, budućim zakonskim propisima te financiranju infrastrukturnih projekata.

U sklopu konferencije održat će se dvije potkonferencije – jedna će biti u hotelu Thon EU, a druga u Europskom parlamentu.

KLJUČNE TEME:

• Green Deal
    • kružna ekonomija i održiva komunalna infrastruktura klimatske promjene i emisije CO2
    • EU fondovi i izgradnja grobljanske arhitekture- europske politike u zaštiti okoliša i komunalnom gospodarstvu
    • niskougljično poslovanje
    • digitalizacija vodne infrastrukture
    • Smart Cities

KOME JE NAMIJENJEN SKUP?

•  nadležnim institucijama i donositeljima odluka
    •  komunalnim tvrtkama
    •  jedinicama lokalne i regionalne samouprave
    •  dobavljačima tehnologija
    •  konzultantima i odvjetničkim društvima
    •  udrugama, stručnjacima za okolišna pitanja i ostalima

Već tradicionalno u Europskom parlamentu sudionici iz Hrvatske i regije na specijaliziranom skupu dobivaju najsvježije informacije o trendovima u komunalnom gospodarstvu, novim zakonodavnim inicijativama, programima EU u novoj financijskoj perspektivi i smjernicama predstavnika Europske komisije i Parlamenta.

Osim Pariza, u okviru konferencije predviđena je i kratka studijska posjeta gradu Leuvenu, s poznatim belgijskim katoličkim sveučilištem. Više informacija možete dobiti na mailu: info@komunal.hr

PRIJAVNICA