Revidira se projekt londonske ˝super kanalizacije˝ vrijedan 4,5 mlrd. EUR

U tijeku je službena istraga Nacionalnog ureda za reviziju o tzv. ˝super kanalizaciji˝, jednom od britanskih najvećih infrastrukturnih projekata, zbog zabrinutosti da bi mogla preplaviti londonsku podzemnu željeznicu i potkopati temelje Big Bena. Projekt je predvidio izgradnju 24 km dugačkog tunela ispod rijeke Temze, što je izabrano kao rješenje za smanjenje desetaka milijuna tona otpadnih voda koje se godišnje ulijevaju u rijeku. Izgradnja je trebala započeti za nekoliko mjeseci, ali prema pisanju britanskih medija vjerojatno će biti odgođena. S druge strane, svako kašnjenje će se financijski prelomiti preko leđa poreznih obveznika čijim se novcima dosad financirao projekt kroz veće račune za vodu. Treba istražiti sve rizike koje ovaj projekt nosi jer  će se s time morati suočiti kupci i porezni obveznici. Iako je vjerojatnost takvih rizika obično vrlo niska, troškovi pojedinih vrsta oštećenja, potencijalno su vrlo visoki, i stoga ovaj projekt treba dodatno istražiti, istaknuli su iz Nacionalnog ureda za reviziju.