Hrvatske vode će ove godine za projekte u Vukovarsko-srijemskoj županiji izdvojiti 35,5 mil. EUR

U Hrvatskoj će se prvi put od ove godine natječajem Ministarstva poljoprivrede početi povlačiti EU novac za projekte navodnjavanja koji će se sufinancirati s 85 posto EU sredstava, najavljeno je na nedavno održanom sastanku u Vukovaru na temu projekata u vodnokomunalnom gospodarstvu na području Vukovarsko-srijemske županije. Domaćin sastanka bio je vukovarsko-srijemski župan Božo Galić, a uz generalnog direktora Hrvatskih voda Zorana Đurokovića nazočili su mu i direktori komunalnih poduzeća, ali i gradonačelnici Vukovara, Vinkovaca i Županje. Hrvatske vode u proteklih su deset godina uložile 250 mil. EUR. na području Vukovarsko-srijemske županije, a za ovu godinu su najavile rekordna ulaganja od 35,5 mil. EUR od kojih će 13,2 mil. EUR biti povučeno iz EU fondova. Kao najznačajnije projekte u realizaciji, Đuroković je istaknuo obnovu i izgradnju vodovodne mreže i odvodnje na području vukovarske aglomeracije, stabilizaciju lijevo obalnih nasipa u županjskoj Posavini te projekte vezane uz navodnjavanje čija bi realizacija trebala pozitivno djelovati na razvoj poljoprivrede.