PROCVAT BICIKLIZMA U VRIJEME KORONAVIRUSA: Gradovi nastavljaju ulaganja u biciklističku infrastrukturu

Veliki gradovi diljem Europe prepoznali su važnost biciklizma tijekom ograničenja koja su došla s pandemijom COVID-19 te njegovu ulogu u smanjenju zagađenja zraka pa su tako mnogi od njih najavili nove biciklističko-infrastrukturne projekte.

Bruxelles, glavni grad Europske Unije tako planira izgraditi 40 kilometara biciklističkih staza na mjestima gdje su prije bile automobilske trake i parkirna mjesta u samom središtu grada. Istodobno, Milano ima namjeru tijekom ljeta transformirati 35 kilometara ulica u pješačko-biciklističke zone, a inicijativi se također pridružila i Francuska, čiji je plan uložiti 20 mil. EUR u novu biciklističku infrastrukturu te biciklističke staze kako bi bicikli postali što privlačnije prijevozno sredstvo.

Inače, procjenjuje se kako će globalne emisije CO2 ove godine pasti za rekordnih 8%, a ulaganje u biciklističku infrastrukturu zasigurno će donijeti još pozitivniji efekt na klimu u budućnosti.