Pašičko govornik na konferenciji u Belgiji! Kako do sredstava za lokalne projekte?

Provincija Flemish Brabant i međunarodna asocijacija ”ICLEI – Lokalne vlade za održivost” organiziraju praktičnu konferenciju čija je tema mogućnost financiranja lokalnih projekata koji doprinose okolišnoj održivosti i borbi protiv klimatskih promjena. Kako manje općine mogu do sredstava u sektoru energetike te koji su inovativni načini financiranja, samo su neka od pitanja na koja će se tražiti odgovor na ovoj praktičnoj konferenciji u belgijskom gradu Leuvenu.

Skup počinje u srijedu 11. listopada tijekom Europskih dana regija i gradova. Među potvrđenim govornicima, osim predstavnika Europske komisije, Globalnog saveza gradonačelnika, Europske investicijske banke je i Robert Pašičko iz Zelene energetske zadruge Hrvatske. Program uključuje prezentacije te interaktivne okrugle stolove o temama poput održive gradnje, obnovljivih izvora energije i mobilnosti, s posebnim naglaskom na financiranje. Program je dostupan ovdje, a prijave su moguće ovdje.