ODLAGALIŠTE KAREPOVAC: Za sanaciju 85 mil. KN

Grad Split i FZOEU održali su stručni skup na kojem su zainteresiranu javnost informirali o postupku sanacije i zatvaranju odlagališta otpada Karepovac.Dio okupljenih građana negodovao je zbog neugodnog mirisa kojem su izloženi zbog iskopavanja i preslagivanja otpada na odlagalištu. Velika većina stanovnika ovog područja zadovoljna je što su radovi konačno počeli te što će se ovaj gorući problem u srcu Splita u dogledno vrijeme riješiti, ističe se u priopćenju FZOEU.Na skupu je, uz gradonačelnika Andru Krstulovića Oparu te predstavnike izvođača radova i projektanta, sudjelovala i Aleksandra Čilić, načelnica Fondovog Sektora za zaštitu okoliša.„Karepovac je drugo po veličini odlagalište u Hrvatskoj, a njegova sanacija ima i državni značaj. Prva faza će biti najteža. Nadamo se da ćemo je uspješno provesti, pa čak i ranije od planiranog, međutim, situacija će biti najdelikatnija za građane koji žive kraj odlagališta zbog širenja neugodnih mirisa. No to se ne može izbjeći i stoga do ljeta morate biti strpljivi. Izvođač će se truditi da se taj neugodan miris svede na najmanju moguću mjeru“, kazala je Čilić. Fond je do sada za sanaciju Karepovca izdvojio 11,5 mil. KN, a u prvoj fazi će podmiriti 35 od ukupno ugovorenih 86 mil. KN. Sanacijom prve faze stvorit će se preduvjeti za sanitarno odlaganje otpada, što će biti prijelazno razdoblje do izgradnje Lećevice, a cjelokupna sanacija bit će gotova kada se otvori Centar u Lećevici.