Neobus isporučuje zglobne autobuse za Beograd i Lazarevac

Novih dvanaest zglobnih autobusa uskoro bi trebalo prometovati ulicama Beograda i Lazarevca. Gradska prometna poduzeća kupuju od novosadskog proizvođača Neobus nakon uspješne ranije suradnje i dobrih iskustava. Zglobni autobus tipa Citta SLFA dugačak je 18 metara, širok 2,5 i visok 3 metra, a ima 46 sjedećih i 110 stajaćih mjesta. Obzirom da je tehnički opis vozila napravljen u suradnji s gradskim prometnim poduzećem Lasta iz Beograda, može se reći da su ovi autobusi „po mjeri“. Lasta je potpisala ugovor za nabavku 10, a Lastra iz Lazarevca za 2 zglobna autobusa s rokom isporuke od šest mjeseci. Neobus je proteklih godina prolazio intenzivnu tranziciju obilježenu stranim ulaganjima i iskustvima s arapskim investitorom, a nakon stečaja i ponovne prodaje tvrtka je uspješno otpočela s proizvodnjom.