Koprivnica prva u Hrvatskoj uvela pametne spremnike za otpad!

Inovativni spremnici za zbrinjavanje javnog otpada Bigbelly i Bigbelly Smart postavljeni su u Koprivnici 24. prosinca 2015., čime je Koprivnica postala prvi grad u Hrvatskoj s pametnim sustavom za zbrinjavanje otpada. Bigbelly stanice imaju integrirani software koji prikuplja podatke i korisnicima pruža informacije o stanju i popunjenosti kapaciteta spremnika za otpad. Stanice za rad koriste sunčevu energiju kojom se opskrbljuju integriranim solarnim pločama. Vrlo brzo nakon implementacije ovog sustava dolazi do smanjenja emisije CO2, smanjenja operativnih troškova komunalnih službi i do 80 posto povećanog recikliranja na javnim mjestima te manjeg broja pritužbi građana. GKP Komunalac nabavkom ovog inovativnog sustava za zbrinjavanje otpada Koprivnicu je svrstao među 1500 gradova diljem svijeta koji se već koriste ovim pametnim rješenjem.