LJUBLJANSKI KOMUNALCI SOLIDARNI S GRAĐANIMA: Zbog poplava smanjili im račune za 8. i 9 .mj.

U javnom poduzeću VOKA SNAGA su za sve stradale korisnike u poplavama umanjili mjesečne račune za kolovoz i rujan 2023. „Svjesni smo kako će otklanjanje posljedica poplava trajati još vrlo dugo, stoga je važno da uzajamna pomoć i naša solidarnost ostanu u prvom planu“ istaknuli su iz ove javne kompanije koja osigurava vodne usluge u poplavljenim područjima oko Ljubljane. Na računima se umanjio iznos, odnosno nije obračunata usluga vodne pristojbe, odvodnje i čišćenja komunalnih i oborinskih voda te usluga čišćenja septičkih jama i malih komunalnih uređaja za pročišćavanje.
Ekipe JP VOKA SNAGA su se znatno angažirale na otklanjanju posljedica ove snažne elementarne nepogode, stoga su zajedno s predstavnicima civilne zaštite vrlo aktivno, sve do današnjih dana radili na sanaciji mnogobrojnih posljedica koje su uzrokovale poplave. Iz Ljubljane, Medvoda, Cerkelja na Gorenjskom, Dobrove, Polhovog Gradca i Dola pri Ljubljani odvezeno je preko 1.500 tona glomaznog otpada, a s područja Sneberija odvezeno je dodatnih 530 tona građevinskog otpada. Poplavama obuhvaćeni korisnici, a ako su bili iz općina koje ne spadaju u područje djelokruga ovog komunalnog društva također su mogli predati stvari stradale u poplavi. Samo do kraja kolovoza ukupno je odvezeno čak 6.600 tona različitih vrsta otpada.