FOND SUFINANCIRA „SMART CITY“ PROJEKTE: Poziv je namijenjen projektima za poboljšanje kvalitete života

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost objavio je Javni poziv za sufinanciranje projekata primjene koncepta ”Pametnih gradova’ kojima se ostvaruje inovativan pristup upravljanju gradom, odnosno općinom, te inovativna provedba poslova grada  ili općine.

Osnovni cilj  Javnog poziva je primjenom koncepta ”pametnih gradova”  integrirati tehnološka rješenja za ostvarenje održivog razvoja, učinkovite infrastrukture, primjene energetske učinkovitosti i poboljšanja kvalitete života građana. Prihvatljiva područja su kružno gospodarstvo; održivo gospodarenje energijom, zaštita okoliša, prirode i klimatske promjene; poboljšanje sigurnosti građana i imovine; upravljanje gradom ili općinom i uslugama; obrazovanje i kvaliteta života građana.

Učitavanje prijava na Javni poziv počinje dana 20. studenoga 2020. u 9:00 sati, a slanje prijava počinje dana 3. prosinca 2020. u 9:00 sati.