EU I IZVANEUROPSKA ULAGANJA: 25,4 mil. EUR za vodoopskrbu u Kirgistanu

Europska banka za obnovu i razvoj, Europska unija i Europska investicijska banka ulažu 25,4 mil. EUR u nadogradnju sustava opskrbe vodom u Kirgistanu, srednje azijskoj državi. Modernizacija će biti usmjerena na 4 grada koja ukupno broje 141.000 stanovnika. Najveći dio novca bit će uložen u grad Maili-Suu, dok će ostatak iznosa biti namijenjen modernizaciji vodoopskrbe u gradovima Balykcky, Toktogul i Uzgen. Na ovaj se način ostvaruje važan cilj europskih financijskih i političkih institucija, a to je izravni učinak na kvalitetu života stanovništva ove države. Investicija se realizira u kombinaciji forme kredita, potpore i tehničke pomoći, čime će EU dati važan doprinos daljnjoj modernizaciji komunalne infrastrukture u srednjoazijskoj regiji.