E-WORLD 2018 U ESSENU: Održan svjetski sajam za tehnologije vode i energije

Digitalizacija, fleksibilnost i decentralizacija bile su glavne teme ovog impresivnog sajamskog događaja koji je okupio čak 750 izlagača te 24.000 profesionalnih posjetitelja u njemačkom Essenu od 7. do 9. veljače. E WORLD 2018 još jednom je potvrdio da su pametni gradovi-gradovi budućnosti, a put ostvarenju cilja vodi, među ostalim, kroz inteligentna i inovativna rješenja u energetici. Danas je sve više manjih i decentraliziranih sustava energetske opskrbe, čiji su ključ uspješnosti i učinkovitosti upravo digitalne tehnologije, tako da nastavak trenda očekujemo i u budućnosti, istaknuo je na otvaranju sajma ministar gospodarstva prof. dr. Andreas Pinkwart. Ove inovacije otvaraju nove poslovne mogućnosti našim tvrtkama, zaključio je Pinkwart. Program je obogaćen nizom popratnih događanja – konferencija i foruma, u čijem su fokusu bile teme mreža, pametnih mjernih uređaja i jedinica za pohranu, upravljanja mrežom u decentraliziranim energetskim sustavima i tzv. Big data u energetici. Ovo i slična okupljanja na svjetskoj razini svjedoče o revoluciji u sektoru opskrbe, koji ide u već spomenutom smjeru fleksibilnih, decentraliziranih i visoko učinkovitih sustava.