DEMOGRAFIJA JE JEDAN OD PRIORITETA HRVATSKE ZAJEDNICE OPĆINA: Novi predsjednik je Božo Lasić

Novi predsjednik Hrvatske zajednice općina je načelnik Općine Konavle Božo Lasić. On je na toj funkciji zamijenio dosadašnjeg predsjednika Martina Baričevića, bivšeg načelnika Jasenica.

Zamjenik predsjednika je načelnik Općine Jakšić Ivica Kovačević, a dopredsjednici su Slavko Prišćan (načelnik Općine Rovišće), Zlatko Fumić (načelnik Općine Brinje) te Glorija Paliska (načelnica Općine Raša).

Hrvatska zajednica općina je neprofitna, nevladina i nestranačka organizacija koju su osnovale hrvatske općine s ciljem promocije i zaštite svojih interesa još 2002. godine. Između ostalih, aktivnosti Zajednice uključuju poticanje suradnje i razmjenu iskustava hrvatskih općina, promicanje interesne posebnosti u gospodarskom, kulturnom i drugim područjima života i rada općina, praćenje zakonodavstva koje se odnosi na lokalnu samoupravu, promicanje i zastupanje interesa općina pred tijelima središnje vlasti i drugim institucijama te suradnju sa srodnim domaćim i međunarodnim organizacijama, te svim institucijama čije djelovanje doprinosi ostvarenju svrhe osnivanja Udruge.