DALJNJE PROŠIRENJE CENTRALNOG RIJEČKOG GROBLJA: Drenova se širi investicijom od 4,9 mil. KN

Riječki gradonačelnik Vojko Obersnel dao je suglasnost Komunalnom društvu Kozala za podizanje kredita u iznosu od 2 mil. KN potrebnih za daljnje proširenje Centralnog gradskog groblja Drenova.

Naime, s obzirom na financijske posljedice pandemije koronavirusa na proračun, a kako ne bi došlo do poteškoća u održavanju likvidnosti KD Kozala d.o.o., dio ukupnog iznosa investicije vrijedne 4,9 mil. KN osigurat će se sredstvima kredita iz programa Hrvatske banke za obnovu i razvoj (HBOR) – Investicije javnog sektora.

Investicija obuhvaća zemljane radove, izgradnju infrastrukture te uređenje staza i partera uz novoizgrađene grobnice. Ukupno je planirano izvesti i opremiti 212 grobnih mjesta.