Cerovlje: Nastavak projekta izgradnje istarskog vodoopskrbnog sustava

Radovi na 3,12 mil. EUR vrijednom projektu rekonstrukcije i izgradnje dijela vodoopskrbnog područja Istra započeli su prošli tjedan u Općini Cerovlje. Projekt se sufinancira bespovratnim sredstvima iz Kohezijskog fonda za provedbu investicijskih projekata, sredstvima Hrvatskih voda te korisnika sredstava s partnerom, a njime će se ostvariti cjelovito rješenje vodoopskrbe na vodoopskrbnom području Istre. Investicije će se odvijati na području grada Poreča, Novigrada i općina Cerovlje, Karojba i Vrsar. Projekt će rezultirati dijelom povećanjem broja priključaka na javnu vodoopskrbu, a dijelom povećanjem pouzdanosti, učinkovitosti i sigurnosti opskrbe pitkom vodom postojećih potrošača i smanjenjem kvarova i gubitaka, odnosno radi se također o rekonstrukciji vodovodnih ogranaka.