BiH: Veliki projekt odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda u Bihaću

U Bihaću se odvija završna faza Projekta odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda. Izgradnja kanalizacijskog sustava u šest gradskih zona, uključujući i mjere rehabilitacije postojećeg kanalizacijskog sustava te izgradnja postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda, komponente su spomenutog projekta, čija se finalna realizacija očekuje sredinom 2017. godine. Realizacijom ovog projekta te puštanjem u rad postrojenja značajno će se unaprijediti kvaliteta usluge kanalizacije i pročišćavanja otpadnih voda u gradu Bihaću, ali i kvaliteta rijeke Une, kako u samom gradu tako i nizvodno. Ovo je najveći projekt Grada Bihaća u proteklih dvadeset i više godina te ga stavlja među prve gradove koji su riješili pitanje pročišćenja otpadnih voda.