BEOGRAD DOBIVA 100 PAMETNIH TELEFONSKIH GOVORNICA: Osim poziva, moći će se koristiti i za informiranje te punjenje mobilnih uređaja

U Beogradu je predstavljen projekt pametnih telefonskih govornica, koji obuhvaća zamjenu 100 govornica diljem grada. Riječ je govornicama koje se za sada koriste samo u New Yorku i Londonu, a osim telefonskih poziva nude i besplatan internet, SOS pozive i punjenje mobilnih uređaja.

Isto tako, pametne govornice će građanima pružati i informacije o gradskim servisima, linijama javnog prijevoza te turističkoj i kulturnoj ponudi grada. U okviru prve faze, čija je vrijednost 2,5 mil. EUR, na jesen će biti zamijenjeno prvih 50 govornica.

Ugovor o suradnji na digitalizaciji telefonskih govornica potpisali su Telekom Srbija i Strawberry Energy, a projekt je za građane potpuno besplatan.