9 km nove kanalizacije u Bosanskoj Krupi! Slijede velika ulaganja u komunalnu infrastrukturu

Nastavljamo izgradnju kanalizacijskog sustava, naš drugi dio prve faze vrijedan je oko 1,8 mil. EUR. U proteklih nekoliko mjeseci izgradili smo 9 kilometara sustava, stoga nastavljamo s opširnim radovima poslovne zone Vatreni mlin i na izgradnji infrastrukture u poslovnoj zoni Pilana, komentirao je načelnik općine Armin Halitović. Projekte je usvojilo Općinsko vijeće Općine Bosanska Krupa, odnosno prihvaćeni su prijedlozi programa zajedničke komunalne potrošnje za 2016. godinu, plan i kvaliteta obnavljanja pojedinačnih komunalnih objekata i uređaja, kao i visina komunalnih usluga. Načelnik Halitović se osvrnuo i na projekt izgradnje investicijsko tehničke dokumentacije za sanaciju i prilagođavanje deponije Medžre-Vlaški čime se nastavljaju aktivnosti u procesu uspostavljanja centra za upravljanje otpadom i reciklažu umjesto dosadašnjeg modela odlaganja otpada na deponiju. Ministar za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša Unsko-sanskog kantona, Tahir Nuhić posjetio je nedavno Bosansku Krupu s ciljem promocije plana uštede i energetske učinkovitosti. On se također upoznao s planiranim ulaganjima. Namjeravamo za 50% štedjeti svake naredne godine na području javnih zgrada. Bosanska Krupa bi već sljedeće godine mogla postati općina gdje će sve škole imati energetski certifikat, koji će ih označiti kao objekte koji su postigli maksimum u segmentu energetske učinkovitosti.