[OTPAD 2023] Ispunjenje ciljeva gospodarenja otpadom / Konferencija 25.09.2023., Zagreb, Westin

Poštovani,

Kružno gospodarenje otpadom jedan je od ključnih ciljeva zelenih EU politika, ali poznato je kako RH još uvijek nije ispunila ključne  ciljeve, posebice oko zatvaranja odlagališta, odnosno oko povećanja odvajanja komunalnog otpada. Unatoč lošijim statistikama bilježe se odlični rezultati na razini pojedinih regija i JLS, kao i kod odvojenog sakupljenog komunalnog otpada u nekim sredinama. Generalno gledajući, više se reciklira, smanjuje se i količina odloženog otpada, a ulažu se značajna sredstva u infrastrukturu i edukaciju stanovništva za razini RH.

Tradicionalna konferencija OTPAD 2023, održati će se 25. rujna 2023. u hotelu Westin (Zagreb). Skup će poslužit će kao platforma za raspravu o ostvarenim rezultatima, izazovima, dobrim praksama i aktualnostima u sektoru gospodarenja otpadom.

Očekuje se prisustvo važnih dionika koji djeluju u sustavu gospodarenja otpadom – od komunalnih društava, donositelja odluka na lokalnoj, regionalnoj i državnoj razini do sveučilišnih stručnjaka, proizvođača i dobavljača opreme i tehnologija te pružatelja konzultantskih usluga.

Glavna pitanja za općine, gradove, županije i komunalna društva:

• Što se događa s izgrađenim CGO-ima?
  • Kako se približiti EU normama za prikupljeni otpad?
  • Koje su komunalne tvrtke povećale cijene komunalnih usluga?
  • Tko potiče izvoz sekundarnih sirovina?
  • Kako ubrzati digitalizaciju i automatizaciju poslova s gospodarenjem otpadom?
  • Postoji li otpor institucija u pogledu energetskog iskorištavanja otpada?

Pridružite nam se u Westinu! Prijavu pošaljite na e-mail: info@komunal.hr ili se javite na +385 98 215 514

S poštovanjem,

Časopis KOMUNAL / Izdavač: Centar za razvoj i ulaganja d.o.o